Vlastnosti igelitových sáčků se zipem doceníte, až když je postrádáte

Vlastnosti igelitových sáčků se zipem doceníte, až když je postrádáte

Plastické hmoty změnily svět tak, že jej obrátily doslova vzhůru nohama, stačí nahlédnout do historie a uvědomit si, že celá dlouhá staletí byli lidé odkázáni jen na původní přírodní suroviny, především dřevo a rostlinná vlákna. Máte-li zájem se s podobným životním stylem seznámit, pak stačí nahlédnout do skanzenu lidové tvorby v Rožnově pod Radhoštěm. V původních kamenných a dřevěných domech nespatříte jediný kus plastu.

kancelářské sponky

Umíte si něco takového dnes představit,? Že bychom postrádali plastové dózy nebo docela obyčejné igelitové sáčky? Co na nich nejvíce oceníme?

Nepropustnost – bezpečně oddělují prostor zaplněný vodou či vlhkostí, ať už potřebujete do sáčku uložit sypkou hmotu, která musí být uložena v suchu, anebo naopak vkládáte do pytlíku tekutou marinádu.

lískové oříšky

Uzavírací systém – dlouhá léta byly sáčky z polyetylenu jen volné, bez uzavírání, a tak jste na nich buď museli dělat uzel, anebo provést pevný, nerozebíratelný svár. Jak vyřešit jednoduše a hlavně levně uzavírací mechanismus, trvalo lidem několik desítek let a tak dnes máme tuto vychytávku k dispozici doslova za pár korun. A to v různých velikostech sáčků a pytlů, takže do nich můžeme ukládat potraviny, hračky, oděvy, ale i stelivo nebo krmné granule pro domácí mazlíčky.

Univerzální využívání – je asi tou největší předností této technologie. Igelitové sáčky se zipem se zabydlely v domácnostech (v kuchyni, v dílně, u šicího stroje, v úložném prostoru vestavěné skříně, na zahradě i ve sklepě), ve zdravotnictví pro zabezpečení nejrůznějších pomůcek, nástrojů a léčiv, v zemědělství pro skladování hnojiv a substrátů, ve stavebnictví a chemickém průmyslu pro ukládání sypkých (i nebezpečných) materiálů a konečně v logistice, která se bez balení zásilek do kvalitního plastového obalu neobejde. Většina e-shopů s potravinami a drobným zbožím je využívá každý den.