Mezi činnosti, které je lepší svěřit odborníkům, patří i malování

Čas od času potřebujete doma změnu, po několika letech je to však nezbytnost a čeká vás malování. Většinou se však do toho nikomu nechce, bývá s tím spojeno mnoho páce a námahy. Vysloví-li před námi někdo slovo malování, obvykle si vybavíme pracné zakrytí věcí a poté velký úklid a omývání ukápnuté barvy.

Jiní zase věří, že vymalovat zvládnou bez pomoci a služeb oborníka. Začínáme většinou nákupem barvy a rovnou se pouštíme do práce. Myslíme si, že vymalovat je snadné. Proč tedy zbytečně platit profesionály. Mnohdy ale zjistíme opak. Často se stane, že je barvy málo. Někdy vyplují na povrch různé vady, se kterými si ale neumíme poradit.


Co musí malíř profesionál ovládat, možná vás to překvapí

Nechat si vymalovat je služba podceňovaná a fyzicky náročná. Věřte, že vždy se vyplatí zvolit profesionální služby a nechat malování na odbornících. Ptáte se proč? Protože profesionální malíř:
· vždy spočítá přesnou plochu a koupí potřebné množství barvy
· má v malíčku většinu dostupných barev včetně složení, vždy tedy zvolí konkrétní barvu vhodnou pro daný povrch
· vyzná se v barevných odstínech a umí doporučit ten pravý
· správně si barvu rozředí a neplýtvá s ní
· sám si zakryje veškeré plochy
· sám si připraví plochu určenou pro malování, v případě potřeby oškrábe starý nátěr či plochu opraví
· umí vybrat vhodný štětec či váleček podle typu povrchu a barvy
· pracuje rychle a bez chyb, riziko ukápnutí barvy je minimální
· umí na zdech tvořit speciální efekty a pracovat se šablonami i válečky
· vždy si po sobě uklidí


Malíř maluje a vy čas využijte zábavněji

Vidíte, čeho všeho budete ušetřeni, když si necháte vymalovat od odborníka v oboru? Možná jste dosud netušili, co vše takové malování obnáší, protože to rozhodně není jen o zakoupení barvy, zakrytí nábytku, nanesení barvy a závěrečném úklidu. Je toho mnohem více, co malíř musí umět a zvládnout. Především pak bude pracovat velmi rychle, ale přesto precizně.

Nechte tedy malování na profesionálech a místo toho si uvařte kávu a přečtěte knihu, vyrazte na výlet nebo s rodinou navštivte nějakou kulturní památku či známé. Zkrátka využijte čas pro aktivitu, kterou již dlouho odkládáte. Nyní budete mít možnost ji uskutečnit.