Proč lidé bydlí v podzemí?

Podzemí není dobré jen pro hmyz, ale někdy ho vyhledávají i lidé. Buď jsou to lidé bet domova nebo se k tomuto kroku uchylují kvůli povětrnostním vlivům nebo je to prostě jejich rozmar nebo přání. Ať už je to tak, či onak, za mne zasluhují respekt.
Například v Americe mají lidé bez domova velmi mnoho takových úkrytů. Ony to vlastně nejsou úkryty, je to jejich domov, který by za nic na světě nevyměnili. Proč takhle končí? Nejsou schopni splácet hypotéku, rozpadla se jim rodina, jsou po výkonu trestu a rodinu nemají. Důvodů může být mnoho, každopádně je to velmi krutá realita.


Luxusní bydlení v podzemí

Jsou ale tací, kteří pod zemí bydlí dobrovolně, rádi, a navíc velmi luxusně. Má to nesporně mnoho výhod. Tak například takové zateplení máte vyřešené. Slovo hluk vás nemusí zajímat. Led takový, který si uděláte sami. Co je ale jasné, takové bydlení si může dovolit jen ten, kdo má dostatek peněz. Pojďme ale na další výhody.
 Další a nemalou totiž je, že nám může být úplně jedno, jestli venku silně fouká.

Povětrnostní vlivy nás nemusejí moc zajímat, protože prostě nejsme nad zemí. Co se týče tepla, již jsme zmínili, že nemusíme řešit zateplení, ale je potřeba také říci, že tímto stylem bydlení ušetříme až sedmdesát procent energií.
Skvělé také je, že celá vaše střecha nad domem může být porostlá trávou a kytičkami. Na jedné ploše pozemku tak máte nejenom dům, ale také zahradu. A to se určitě vyplatí.

Domy se také mohou kombinovat. Myslím tedy tak, že ložnici „potopíme“ pod zem a obývák a kuchyň necháme nad zemí. V ložnicích nám absence světla nevadí a nahoře ho máme dostatek. I když je ale dům celý pod zemí, je dobré mít alespoň jednu stěnu vidět, aby nám přijímala denní světlo. Pokud ji necháte celou prosklenou, bude to ideální.

Možná jste teď začali vážně přemýšlet o bydlení pod zemí. Vy, kdo máte hodně peněz, nebo hledáte nějaký zajímavý a neotřelý podnikatelský záměr, třeba by to mohl být právě tenhle.