Domácí mazlíčci podle znamení zvěrokruhu

Beran

Sport, pohyb, přímočarost, bystrost, rychlé rozhodování – to jsou vlastnosti, které dobře uplatníte u velkých plemen psů. Tito lidé zvládnou pečovat a hlavně venčit pastevecká plemena, např. německého ovčáka nebo husky.
bílý bengálský tygr

Blíženci

Ti by měli orientaci zaměřit spíše na nezávislé tvory, co nejvíce soběstačné a sebevědomé, jimiž jsou např. všechna plemena koček. Vhodní jsou i drobní ptáci, např. andulky nebo zebřičky. Se psy může být problém, ti jsou totiž na svého pána velmi fixováni, a to Blížencům příliš nesvědčí v jejich volnosti a svobodomyslnosti.

Rak

Raci jsou úzkostliví lidé a dělá jim dobře, když se mohou o někoho postarat, tomu také podřizují své zájmy. Vhodná zvířata do domu jsou malí hlodavci – křečci, myši a činčily nebo morčata, králíci a malá plemena psů.

Lev

Bývá jim vlastní okázalost a reprezentativnost, proto volí za své přátele rhodeského ridgebacka, dogu, ale třeba i pudla, chrta nebo koňského plnokrevníka. Mohou mít doma i většího hada, např. krajtu nebo hroznýše.

Panna

Panna miluje pořádek a řád, v „panenském“ bytě se budete cítit velmi „prakticky“ a zároveň budete mít pocit, že lze stolovat i z podlahy. Nebude tam jediné smítko. Do takového prostředí však nelze vpustit chlupatou kočku nebo psa a tak jsou pro ně optimální volbou tvorové, po nichž není třeba pravidelně uklízet, např. akvarijní rybky nebo malé želvy v teráriu.

Váhy

Pro Váhy je rovněž příznivé velké akvárium s hejnovými rybkami, mohou je sledovat po večerech namísto televize a budou spokojené. Milují harmonii a soulad, krásu barev a příjemné prostředí, a to vše akvárium poskytuje.

Štír

Štíři zkoumají prvek zrození a smrti, smrt je fascinuje a chtějí se jí občas přiblížit. Možná vás nepřekvapí, že mívají doma jedovaté hady, pavouky, potkany a bojová psí plemena.
rhodéský ridgeback

Střelec

Akční ohnivé znamení má rádo lov a kromě loveckých psů se tito lidé mohou věnovat i dravému ptactvu.

Kozoroh

Kozorozi mají v povaze touhu podporovat skryté vnitřní sebevědomí silných osobností, za své zvířecí přátele si volí obvykle sebevědomé kočky, činčily, nebo velká plemena psů.