Jak na dočasnou nouzi?

Platy a další příjmy jsou u nás takové, jaké jsou. To znamená často poměrně nebo i příliš nízké. A zejména v dnešní době, kdy zdražuje pomalu všechno, se tak celá řada našinců potýká s finančními problémy. Zkrátka potřebujeme tolik peněz, abychom si za ně pořídili všechno, co si potřebujeme pořídit, jenže docela často zjistíme, že zkrátka na všechno mít nebudeme. A musíme se tak rozhodovat, co si koupíme a za co zaplatíme a co si zkrátka budeme muset odepřít.

motýl z bankovky

Dokud se vzdáváme jenom postradatelných věcí, dokud musíme oželet jenom takové zboží a služby, bez nichž se dá také normálně žít, není to zase až taková tragédie. Prostě se s tím smíříme a život jde dál. A třeba nám jednoho dne zbydou peníze i na to, na co teď právě nemáme.

Ale jakmile nadejde doba, kdy bychom měli oželet i něco nepostradatelné, je už všechno docela jinak. To už nejde. A tak se poohlížíme třeba i po půjčkách. Protože s pomocí půjčky by se dalo sehnat to, co potřebujeme, a bylo by po problému. Ale když on nám často jen tak někdo nepůjčí. A někdy se dokonce zdá, že nám nechce půjčit vůbec nikdo. Ani nám blízcí lidé, ani banky. A v tu chvíli už to máme nahnuté.

poházené peníze

Ale dokud se nevyzkouší i nebankovní hypotéka, neměli bychom rozhodně propadat beznaději. To je totiž půjčka, která se dá zvládnout i v hodně složité situaci, kterou dostanou leckdy i ti, jimž nikdo jiný pomoci nehodlá. U takové nebankovní hypotéky se totiž ručí za její řádné splacení nějakou vhodnou nemovitostí, a právě to je důvod, proč zde nikoho neodmítnou jenom kvůli banálnímu záznamu v registrech dlužníků nebo relativně nízkým příjmům.

Získat hypotéku od nebankovní společnosti je tedy pro majitele nějaké nemovitosti hračkou. V takovém případě se tu není čeho obávat. A právě proto by o ni měli rovnou žádat ti, kdo cítí, že se jim jinde uspět nepodaří.