K čemu je dobrý ostropestřec drcený

K čemu je dobrý ostropestřec drcený

Detoxikace organismu je jednou z jeho primárních funkcí a největší podíl práce na odbourání toxických látek z těla musí odvést ledviny a játra. Vlivem nevhodné stravy a životního stylu, stresu, nedostatku spánku, chemických léků, kouření a alkoholu jsou tyto orgány přetěžovány a měli bychom jim dopřát náležitou pozornost.květ Ostropestřce mariánského

Nepřetěžujte svá játra

Játra jsou spolu s mozkem, srdcem a ledvinami nejdůležitější orgán v těle. Potvrdí vám to každý lékař a zároveň se o jejich významu můžete dočíst v některých statích Tradiční čínské medicíny. Bez jejich existence bychom skutečně nemohli přežít, a přesto se k nim někdy chováme macešsky.
Orgánové hodiny – každý orgán v těle má své denní a noční maximum a minimum, souvisí to s pochody slunce na obloze a se spánkovým cyklem, který by měl být pravidelný a hluboký. Při mělkém spánku se organismus špatně regeneruje, rychleji stárne a přibývá zdravotních problémů. Játra mají své maximum mezi jednou a třetí hodinou ranní (zimního času), v tuto dobu do nich proudí nejvíce energie a probíhá regenerace a jejich očista. Neměli bychom v tuto dobu již ponocovat a už vůbec ne jíst, nebo dokonce pít alkohol či kouřit. Dopřejte játrům kvalitní spánek a ony se vám odmění perfektní službou.
Očista jaterní tkáně a regenerace – játra jsou obrovskou chemickou laboratoří a mají neuvěřitelnou schopnost rychle se regenerovat. Můžeme tomuto procesu výrazně napomáhat např. ostropestřem drceným https://www.nakliceno.cz/zelene-potraviny/ostropestrec-mariansky–drceny-plod-500g/nebo ve formě oleje. Ostropestřec mariánský je nejúčinnější léčivá bylina pro očistu a podporu jaterní funkce.alkohol – láhev tequily
Omezte alkohol a zařazujte do stravy zdravé tuky – cirhóza a rakovina jater provází velmi často život alkoholiků, ale může se objevit i tam, kde převažují ve stravě ztužené tuky, příliš mnoho živočišných tuků a další nezdravé přísady, jako jsou konzervanty, syntetická sladidla atd. Co naplat, kouření, alkohol a nevhodná strava nemá se zdravým životním stylem nic společného a bylo by asi zbytečné tato známá fakta vyvracet.