Křehké sklo

Sklo bereme jako samozřejmost, pokud jde o okna čili průhledy v plné stěně. Ale průhledné sklo v nás vyvolává pocit křehkosti a jen málokdo z nás by odvážně vešel na most, který by měl prosklenou podlahu, a co teprve nejrůznější prosklené plošiny jako adrenalinové zážitky na vrcholcích hor nebo na rozhlednách. Přitom sklo se vyrábí v nejrůznějších provedeních, např. sklo kalené nebo tvrzené a zároveň se kombinují různé tloušťky skel do lepených vrstvených skel, a mezi skla se dává bezpečnostní folie. Bezpečnostní folie zabraňuje vysypání skla v případě rozbití. Takováto lepená vrstvená skla se používají třeba v prostředcích hromadné dopravy, kdy při havárii zůstane sklo sice pavoukovitě rozbité, ale nevysype se z rámu.

mrakodrap

Jiným druhem skla je přesně opačně sklo, které se při rozbití vysype, ale jednotlivé kousíčky střepů nejsou ostré a nemůže proto dojít k pořezání. Sklo, které se používá jako podlaha na prosklené plošiny prochází mnoha zátěžovými zkouškami a není proto důvod, proč si neužít trochu adrenalinu. Stejně tak sklo, které se používá jako zábradlí musí splňovat přísné bezpečnostní normy. Musí projít zkouškami, kdy je ve zkušebnách rozbito mnoho skel, než se vydá příslušný certifikát.

zábradlí

Skleněné zábradlí Kmkdesign v domě bude vypadat křehce, ale zaručeně je bezpečné. Nebude opticky zmenšovat prostor, protože je průhledné, ale dá se vyrobit i sklo s potiskem. Ani pokud máte malé děti nemusíte mít strach ze skleněného zábradlí. Sklo je opatřeno onou bezpečnostní fólií, která i při rozbití bude sklo držet pohromadě. A věřte, že síla, která by způsobila rozbití skla je mnohem větší, než jste běžně schopni v domě vyvinout. Sklo je elegantní a skleněné prvky v domě vždy upoutají pozornost vašich návštěv. Skleněné zábradlí možná budete muset častěji leštit, ale originalita domu je zaručena. Tak směle do toho!