Nutnosti pro tatéra začátečníka

Tetování se již začíná dostávat k akceptovatelnému vyjádření člověka. Také nabírá čím dál větší oblíbenosti. Ať už se jedná o minimalistická tetování, citáty, vzpomínky, nebo jen okrasné obrázky, každý si najde ten svůj styl, jelikož možností vyjádření je nekonečno. Pokud se chcete stát jedním z těch, kteří dělají radost ostatním právě skrze kreslení na tělo, můžete. Je však třeba také mít dávku kreativity a být zručný, poté byste hosty nepřilákali. Je třeba mít ty nejdůležitější potřeby k tomu, abyste mohli začít.

tetovaný lotosový květ

Buď se můžete věnovat handpoke, neboli tetování pouze s jehlami, nebo strojem. V takovém případě si sežeňte spolehlivý strojek. Pozor na to, kde tyto potřeby kupujete, na internetu narazíte na mnoho podvodníků. V obojím případě však potřebujete jehly, těch bude třeba sehnat opravdu dost, protože se mění spolu s barvou, velikostí, ale i po použití. Jedna stojí kolem 5 až 10 korun. Musíte také zjistit, které se hodí na stínování, jak velká vám bude vyhovovat pro dělání linek a podobně.

Tetovací barvy si vybírejte podle recenzí a článků. Samozřejmě se můžete řídit podle ceny, ale nejlepší bude vybrat ty nejšetrnější vůči tělu. S kvalitními barvami se výsledek rychleji hojí a bude vypadat mnohem lépe.

Velmi důležitou součástí je hygiena. Veškeré náčiní by mělo být sterilní. Proto si nakupte gumové rukavice a ubrousky. Dále můžete pro veškeré případy nakoupit i intimní vlhčené ubrousky. Před samotným začátkem je třeba kůži dezinfikovat, proto si ji pořiďte buď v obchodě s potřebami na tetování, nebo v lékárně. Obojí se dá využít. Na konci se poté využívá ještě jeden druh dezinfekce, který je třeba míchat v určitém poměru.
tattoo tetování paže

Abyste bezproblémově odstranili veškeré barevné skvrny z kůže, prodávají se speciální pěny, které stačí opravdu jemně rozetřít a následně setřít ubrouskem. Tento vynález funguje opravdu spolehlivě. Nakonec je třeba tetování na nějakou dobu zabalit. Využívají se potravinářské fólie, nicméně poslední dobou se rozšířily nalepovací fólie s hemagelem. Přelepíte s ní váš výtvor a je třeba ji mít 4 dny. Tak se hojení mnohokrát urychlí. Starost tím však nekončí, je třeba ránu mazat kokosovým olejem, nebo vazelínou. Ovšem olej pomáhá i s vyživením, které je pro regeneraci nutné.