Postavte bazén na rovném povrchu s pískem a podložkou

Rodinný dům se zahradou přímo láká k tomu, abychom někam do volného prostranství na zahradě, k plotu nebo poblíž domu postavili bazén. Krásné letní počasí vás k postavení bazénu určitě bude vybízet.

Typ si můžete vybrat podle libosti. V dnešní době jich existuje nepřeberné množství. Menší, větší, kulaté, oválné, hranaté, zkrátka a dobře je z čeho vybírat. Pokud má stát na zemině, je potřeba předem tento terén upravit a trochu připravit.

Nejdříve vykopeme trochu zeminy, odstraníme drny, případně ostré předměty, nasypeme trochu písku a na ten položíme podložku pod bazén. Ta se často nazývá jako geotextilie a je vyrobena ze speciálního materiálu.

žena u bazénu

Podložka pod bazén slouží k mnohým účelům. Nejprve je potřeba si říci, že vydrží dlouhá léta. Díky dlouhé životnosti vám bude sloužit po celou dobu životnosti vašeho domácího zahradního bazénu. Nemusíte tedy kupovat každý rok novou, stačí ji schovat a opětovně na jaře položit pod dno bazénu, tedy v případě, že konstrukci stavíte každý rok znovu a na zimu ji schováváte a balíte.

V podstatě plní hned několik úkolů, aniž bychom o ní nějak zvlášť věděli. Je schovaná pod dnem a brání prorůstání trávy. To je jejím hlavním a velice důležitým úkolem. Je to jakási první a poslední bariéra, která chrání dno bazénu i před protržením. Tento podklad pod bazénem totiž úzce souvisí s plachtou, kterou tak chrání před protržením či poškozením. V opačném případě by plachta ležela na zemině a mohla by se rychleji poškodit nebo protrhnout.

lidé venku pití

Díky těmto jejím vlastnostem prodlužuje životnost samotné bazénové plachty. Brání prorůstání trávy, je vyrobena z pevné netkané textilie a díky tomu je odolná i vůči mechanickému poškození a dalšímu fyzickému namáhání, proto je neodmyslitelným pomocníkem při stavbě jakýchkoliv nadzemních typů bazénů.

Najdete ji v různých velikostech a tvarech, takže si můžete vybrat přesně tu velikost, kterou zrovna pod svůj bazén budete potřebovat.