Potápěčem na zkoušku

Pro mnoho lidí je představa potápění v moři velice lákavá. Ale je jen málo těch, kteří najdou odvahu si svůj sen splnit. Možná, že je to i z důvodu obav z nekonečného prostoru, který se najednou před nimi objeví.

potápění

  • Je tedy rozhodně lepší začít pozvolnějším způsobem a k mořské hladině dojít pomalejšími krůčky.

Otestujte své schopnosti při ponoru na zkoušku. Nemusíte ani k moři a ani k žádnému sladkovodnímu tuzemskému toku. Stačí na to jen obyčejný bazén.

  • Zkusíte si tu

    • stav beztíže
    • jaké je to dýchat pod hladinou
    • jak se dá pod vodou pohybovat.

Je pravda, že potápěčská výbava je docela nákladná záležitost a pokud člověk neví, jestli to bude pro něho to pravé, asi nechce tento výdaj riskovat. I to odpadá. Stačí jen zaslat velikosti obuvi a oděvu a veškeré vybavení vám bude zapůjčeno. Pak už si jen domluvíte termín a budete se těšit na plavební dráhu, která bude rezervována jen pro vás.

Adrenalin bez nebezpečí

O potápěčích je známo, že jsou to ti nejklidnější a nejvyrovnanější lidé na světě. Proto nechejte trému doma a přijďte si to patřičně užít. Nikdo se na vás nebude zlobit, pokud nezvládnete napoprvé ponoření pod vodu. Na začátku celé akce budete v mělké části bazénu, kde se můžete jednoduše postavit na nohy a získat tak opět stabilitu. Pokud zvládnete první část, přejde se k dalšímu potápění. V průběhu celé zkušební lekce bude váš instruktor v těsné blízkosti a rozhodně nedopustí, aby se vám přihodilo něco, co by pokazilo dobrý zážitek z poznávání vodního světa.

potápěči

  • Jediné, co po vás budou požadovat, je věk nad dvanáct let a dobrý zdravotní stav.

A jestliže si to budete přát, může vám být vaše potápěčská premiéra nahrána na video. Pak se budete moci ve společnosti svých přátel pochlubit svou statečností. On to totiž dokáže málokdo. Tak proč nepatřit mezi ty odvážné?