Přesné antigenní testy ze slin

V posledních pár letech používáme antigenní testy velmi pravidelně. Asi jsme nikdo před dávnou dobou netušili, jak moc důležité tohle pro nás jednou bude. Antigenní testy ze slin jsou na trhu spíše nováčkem, jelikož od začátku této pandemie s virusem SARS-CoV-2 se používaly antigenní testy z nosu. Díky těmto tesům zjistíme, jestli virus máme nebo ne.

Tyto testy se moc ve školách, ani v zaměstnáních nepoužívají. Není to důvodem, že by nebyly dobré, ale spíše, že jsou novější. Tyto testy ale určitě někde najdete. Jejich výhodou je, že nejsou nepříjemné jako jsou pro někoho občas antigenní testy z nosu. Stejně jako u tamtěch testů, i zde se vám může ukázat pozitivní výsledek, kvůli kterému budete muset neprodleně opustit pracoviště, školu nebo jiné zařízení. Pokud vám i PCR test potvrdí, že covid máte, čeká vás karanténa.

antigenní testy ze slin

Co balení obsahuje?

Balení obsahuje samotný antigenní test, extrakční zkumavku, kapátko, pytlík na sliny, extrakční pufr.

Jak se provádí testování?

Na krabici, ve které byly testy je otvor na zkumavku. Do daného otvoru extrakční zkumavku vložíte. Pytlík na sliny dostatečně naplníte. Kapátkem z pytlíku sliny odeberte. A do extrakční zkumavky z kapátka nakapete 4 kapky. Do zkumavky zároveň přidáte extrakční pufr. Uzavřete extrakční zkumavku, dáte ji směrem kolmo a cca 5 sekund s ní budete třepat. Otevřete si antigenní test, který položíte na rovný povrch. Do dané dírky nakapete ze zkumavky 3 kapky vzorku. Po 10 – 20 minutách uvidíte výsledek. Pokud se vám objeví dvě čárky, jste pozitivní. Pokud budete mít jen jednu, jste negativní. Pokud vám test neukáže žádnou čárku nebo jen spodní, tak je antigenní test neplatný. Proveďte ho popřípadě znovu.

antigenní testy ze slin

Kolik balíček testů stojí?

To záleží na tom, kolik potřebujete kusů. Jestliže vám postačí 25 kusů, tak se cena pohybuje kolem 1 000 Kč. Pokud jich budete potřebovat 100, tak je přibližná cena 4 000 Kč. A pokud chcete testů 500, tak vás to vyjde na cca 19 tisíc Kč.

Je velmi dobré mít tyto testy po ruce, nikdy totiž nevíte, kdy se vám můžou hodit. Chraňte sebe i ostatní, testujte se prosím.