Tisk výrobků přes 3D tiskárny

Plastový materiál

V současnosti není 3D tisk nic výjimečného, protože tato technologie se dost rozšířila a využívají ji i velké firmy. Není se čemu divit, protože na nich můžeme vyrábět tvarově složité součástky s velmi dobrou přesností. Jak už možná víte, tak se o to staré tryska, kterou proudí nahřátý plast a ten je nanášen v malých vrstvách postupně na sebe až vznikne výsledný produkt.

plastová lodička

Plast má rozhodně své výhody, přičemž při výrobě se využívá dobré tvárnosti při nahřátí. Samotný výrobek má pro nás také dost pozitivních vlastností. Na rozdíl od některých kovů netrpí korozi, takže nemusíme řešit nějaký antikorozní nátěr či úpravu povrchu. Dále mají nízkou hmotnost, přičemž to se dost často hodí. Třeba u auta znamená menší hmotnost vyšší zrychlení, a naopak nižší spotřebu s emisemi. Je potřeba pamatovat na to, že oproti kovu mají menší únosnost. Zároveň jsou tu druhy jako ABS, které dosahuje slušných hodnot na plast.

Úspěšný tisk

Nejprve musíme na počítači vytvořit model, kdy musíme pamatovat na schopnosti tiskárny. Těžko nám vytisknutá vrstva bude držet ve vzduchu, takže v takovém případě potřebujeme dobře zvolené podpěry. Následně je potřeba nastavit parametry tisku jako je teplota a rychlost. Každá tiskárna dosahuje určité kvality. Je mnoho lidí, kteří by chtěli mít nějaký produkt z takové tiskárny, ale nevlastní ji.

plastová lodička

To není žádný problém, protože model můžeme zaslat do 3D tisku Olomouc, kde vše nastaví a spustí tisk na moderním profesionálním zařízením, abyste byli s výsledkem naprosto spokojeni. Cena se odvíjí podle toho, jaký předmět se chystáte tisknout, přičemž ke konkrétní zakázce Vám řeknou více. Tisk se dá i různě modifikovat, protože plast může mít různé barvy. To také nahrává k tomu, že výrobky často nemají praktické využití, ale jedná se o produkty určené na výstavku, aby nám dělali radost.