Udržet vysokou kvalitu vody v zahradním bazénu nemusí být složitým úkolem

Byl to dlouho i váš sen, mít prostorný a útulný rodinný domek a hezkou upravenou zahradu, kde vaše děti najdou prostor pro nejrůznější hry. Rok se s rokem sešel a vaší zahradě stále něco chybělo.Tím posledním kouskem do skládanky dokonalosti byl zahradní bazén. Letos jste si jej konečně pořídili. Nejprve jste se domnívali, že jej necháváte zhotovit jen pro radost dětí, ale i vy jste se zakrátko stali velkými fanoušky příjemného letního osvěžení, které vám váš bazén může poskytnout.

Vlastní místo pro nekonečné vodní radovánky ve chvíli, kdy vám to počasí jen trochu umožní, je velkou výhodou. V plavkách na zahradě jste celá rodina už od brzkého rána a často až do pozdních večerních hodin. Přináší to s sebou však drobná úskalí. Je třeba pravidelně kontrolovat všechny ukazatele kvality vody a starat se o to, aby se do nádrže nedostaly nejrůznější nečistoty. Využijte bazénovou chemii a krycí plachty na bazény.

Zakrytí bazénu během noci, nebo během chladnějších dní je velkou pomocí. Nečistoty, které se do bazénu dostávají při srážkách, nebo z okolních stromů při větrných dnech se z nádrže odstraňují jen s velkými obtížemi. Ruční odstraňování nečistot je velmi namáhavou činností, které se navíc musíte věnovat s železnou pravidelností. Je velmi moudré zakoupit si nejrůznější příslušenství, které vám ve vašem boji o čistotu vody pomůže.

Není možné nechat vaše děti, aby se koupaly ve vodě se špatnou kvalitou. Špatná kvalita vody může vést k rozmnožení nejrůznějších mikroorganismů, které mohou způsobit kožní problémy. Zejména u citlivých jedinců a u našich dětí může být výskyt ekzému velmi nepříjemnou záležitostí se zdlouhavou léčbou. I tady platí, že nejlepším opatřením je prevence, buďte při údržbě velmi pečliví!