V čem efektivně skladovat a přepravovat ovoce a zeleninu

V čem efektivně skladovat a přepravovat ovoce a zeleninu


Ovocné a zeleninové šťávy

Prodej čerstvého ovoce a zeleniny vázne na jediné věci, a sice na trvanlivosti čerstvě sklízených plodů. Kupříkladu jahody nemůžete ponechat delší dobu při pokojové teplotě, neboť začnou hnít a plesnivět. Z tohoto důvodu se také část plodů zpracovává do podoby ovocných a zeleninových šťáv. Šťávy mohou mít podobu stoprocentního koncentrátu, který pak využijete pro velmi široké spektrum pokrmů, anebo je můžete konzumovat pouze samostatně jako výživný nápoj. Dopřát si pak pomerančový džus nebo rajčatovou šťávu k vydatné snídani před sportovním výkonem na vysokohorské turistice je mnohem lepší volbou, než káva či dokonce alkoholické nápoje.

různé druhy zeleniny a ovoce

Pro výrobce šťáv z lisovaných plodů je rozhodující nejen samotný proces zpracování, ale zejména skladování a transport jejich produkce. Tím lze totiž celou namáhavou práci posvětit, anebo naopak zhatit. Nechcete-li jít tou druhou cestou, využívejte vhodných skladovacích a přepravních IBC kontejnerů. Jsou to výrobky speciálně navrhované pro přepravu ovocných a zeleninových šťáv na velmi dlouhé vzdálenosti automobilovou i lodní dopravou. Kontejnery jsou zdravotně nezávadné, skládací, snadno stohovatelné a zejména velmi pevné a robustní. Je prakticky vyloučeno, aby se zásilka zboží poškodila či znehodnotila.

vypěstovaná zelenina

Mražená zelenina

IBC kontejnery jsou navržené pro účely logistiky z hlediska komplexnosti, tzn., odolávají nejen mechanickému namáhání, ale i vysokým a nízkým teplotám. Mohou se tudíž ideálně využít i pro přepravu a skladování chlazených a mražených výrobků potravinářského průmyslu. Například splňují potravinářské standardy pro uchovávání mražené zeleniny, která putuje do obchodní sítě přímo od výrobců, a zákazník mnohdy nemá ani tušení, za jakých podmínek zelenina putovala do regálu obchodu z druhého konce světa.