Výběr micro USB kabelů je poměrně široký

V dnešní době se na trhu dá zakoupit prakticky cokoliv ve velmi dostupných cenách. To samé platí i v oblasti datových a propojovacích kabelů, bez kterých se prakticky neobejdeme. Mobilní telefony, kamery, komunikátory, fotoaparáty a spousta dalších zařízení potřebují USB kabely. Poslední dobou je nejvíce používaný kabel USB s micro USB konektorem. Nabídka je od podstatně lidových cen pro běžné uživatele až po nákladnější pro náročné. Záleží na tom, co požadujeme od svého kabelu. To může být nejen jeho funkčnost, ale i design.
kabel bílý
1. Nejlevnější produkt – ne vždy je šťastnou volbou, ale i zde se dá vybrat kvalitní výrobek, kdy konstrukce konektorů je z odolného tvrzeného PVC a izolace vodičů zaručují maximální ohebnost a odolnost. Je dobré vybírat takový výrobek, který bude mít zesílenou část konektoru, který zaručí pak dobrý ohyb v kritickém místě těsně za konektorem, kde se to nejčastěji poškodí. Když vybereme pozlacené konektory, tak získáme efektivnější nabíjení a maximální rychlost, včetně stability přenosu. Pak je možné se zaměřit ještě na rychlost při nabíjení, kdy oceníme třeba funkci pro rychlé napájení.
2. Zlatá střední cesta – také slouží k nabíjení Micro-USB, ale umožňuje navíc přenášet a synchronizovat data, záznamy hudby i fotografie. Zde je výhodný a také kvalitní kabel, který je opletený a tím je zde větší garance odolnosti a životnosti, hlavně pokud se velmi často používá. Zároveň zabezpečuje mimořádnou pružnost a ohebnost. Oba konektory jsou uzavřeny a chráněny speciální slitinou hliníku a zinku. Dá se pořídit v různých barvách a jeho předností bude rozhodně až o 40% rychlejší nabíjení, než u běžných kabelů.
kabel a nabíječka
3. Něco pro náročné uživatele – jedná se o propojovací kabel, který má o 10% vyšší přenosovou rychlost, než standardní USB 2.0. Konektory jsou pozlacené a dvojité stínění chrání přenášené signály před rušením. Nylonové opletení je pak opravdu s vysokou mírou mechanické odolnosti vůči poškození. Kabel je dostatečně dlouhý a snadno se s ním propojí počítač, mobily, elektronické čtečky, externí disky a další zařízení.