BMW 135i aneb nejen perfektní výkon motoru

Bourák, který si je vědom síly motoru a tak mnohdy svádí k nebezpečné jízdě. Pod kapotou tento plechový krasavec má napěchovaný jeden z velmi efektivních šestiválců. O pořádnou porci se stará i nad tři sta koní pod kapotou.
moderní bmw
Motor má tento typ modelu 135i vskutku fantastický, jenž je zárukou spousty výkonu takřka kdykoliv si jen vzpomenete. I když by se mohlo zdát, že díky tomu všemu může z BMW 135i být krutá bestie na silnicích, není tomu tak, jedná se o uvolněného plechového svalovce. Díky tomu tak nepobízí ke zběsilým zatáčkám, ale k rychlé a pružné jízdě.

BMW 135i aneb síla ukrytá v hmotnosti

Lze prohlásit, že 135i je více než komfortní i na letních nízkoprofilových dojezdovkách, což už stojí za mnohem zvýšenou pozornost. Dynamika v rámci tohoto vrcholného modelu z řady BMW je dokonalá. Kouzlo a celá magie BMW 135i je ukryta v tom, jak velmi dobře je síla motoru zkombinována se schopnostmi podvozku a s jeho vyvážením. Perfektní ovladatelnost podvozku je zkrátka famózní. Avšak výjimku zde tvoří značně hrbolaté zatáčky, tak se může často stát, že díky hodně tvrdému pérování automobil výrazně poskočí a méně zkušený řidič může ztratit kontrolu o dění pod koly. Je tomu tak, holt pérování je u tohoto plechového borce tuhé, nicméně rázy je schopen automobil tlumit velmi dobře.
kolo bmw
Design a dokonalý prostor

Předně je třeba zmínit zadní kufr, který disponuje dostatečnou velikostí. A to není vše. Pokud by někomu nestačil kufr, lze ještě umocnit a zvětšit prostor sklopením zadních sedaček. Dle údajů automobilové společnosti se tak dozadu zcela pohodlně vejdou dvě dospělé osoby.

Interiér je zcela charakteristický pro vozidla značky BMW. Jen postačí si do auta sednout a ihned víte, že se jedná o kvalitu a maximální komfort. Ocení tak i náročnější konzumenti. Ovladače vynikají striktním chodem, řadící páka jistou a pevnou dráhou, volant spolupracuje a komunikuje mnohem lépe, než je tomu ve výbavě dnešních aut. Rovněž design a vybavení interiéru je velmi kvalitní, neboť k dispozici je jak rádio, klimatizace a ostatní nezbytné věci, které jsou v rámci standardní pořizovací ceny.

Kladné a záporné stránky

Mezi pozitivní stránky, co dělá z BMW 135i dokonalý automobil je design, velmi kvalitní boční vedení sedadel, tvar i tloušťka volantu, stejně tak nižší posez za volantem. Dále je třeba vyzdvihnout dokonalost jízdních vlastností a perfektní ovladatelnost. Dále to je, jak už bylo výše uvedeno a to síla a výkonnost motoru s plynulým nástupem mající minimální prodlevu. Mezi záporné stránky patří již uvedená tuhost tohoto krasavce. Stejně tak ne dobrá přesnost řízení v přímém směru, velmi tuhé pérování, již zmíněné odskakování na nerovnostech v zatáčce.