Dovolená Vašich snů

Dovolená by rozhodně neměla být o tom, že byste nutně a za každou cenu museli vyrazit do nějaké atraktivní a záviděníhodné destinace. Dovolená je od sloves dovolit si a dovolovat si. To znamená, že byste si měli dopřát to, co si běžně nedopřejete.
letadlo na dovču

Mnoho lidí to vnímá v rovině poměrně přízemních prožitků. Dopřát si luxus prostřednictvím all exkluzive, dopřát si neobvyklé aktivity a zážitky, které rozhodně nepatří k nejlevnějším. Určitě to je v pořádku, k dovolené určitě patří hlavně dobré jídlo, pití a samozřejmě zábava. Na straně druhé je to ovšem trochu povrchní a je na místě položit si otázku: na jak dlouho mě to dokáže naplnit? Stojí to za ten strávený čas a peníze?
 porcelánová hvězdice

Vycházejte vstříc i sobě

Velmi často v záležitosti dovolené vycházíme vstříc našim nejbližším.Jako děti vycházíme vstříc rodičům a jejich představám o dovolené, kdy naše představy jsou velmi odlišné. V dospělosti pak vlastním dětem, kterým se snažíme vynahradit to, čím jsme sami jako děti strádaly. A když děti odejdou z domu, vycházíme vstříc partnerům a partnerkám. Ano, i dovolená je o kompromisu. Ale rozhodně stojí za to dopřát si chvíli sobectví a dopřát si splnění svých snů. Nezapomínejte na to, že z toho budete čerpat celé dlouhé měsíce ne-li roky.
plachtění při západu slunce
 

Naše představy jsou odlišné

Někdo touží po cestě do opravdu velmi vzdálených destinací, kde cesta trvá i několik dní a je velmi vysilující. Někdo možná touží po nějaké destinaci netypické, někdo se spokojí s cestou v rámci republiky, na kterou ovšem neměl dosud čas. Určitě je zapotřebí si čas od času dopřát udělat si radost. K pocitu životní plnosti totiž potřebujeme zažít tak zásadní a důležité okolnosti jako například uspokojení z vlastní rodiny a profesního života a taktéž vědomí životní soběstačnosti, ale na straně druhé taktéž je důležité, abychom k plnosti života prožívali radosti z věcí zdánlivě drobných a ne tak významných. Mezi ně rozhodně pak patří také dovolená podle vlastních snů a představ.