Jděte bez obav do Kokedamy

Patříte k těm, kteří v bytě nepotřebují spoustu polštářků, svíček, deček a dalších lapačů prachu? Jistě ale nechcete žít ve sterilním, studeném a neosobním prostředí. I vyznavači minimalismu by měli do svých obydlí vnést https://www.skvelydomov.cz/dekorace/ zajímavé prvky, které byt zútulní. Jedním z takových poměrně nových trendů je KOKEDAMA, což je zajímavá technika pěstování pokojových květin v zavěšené poloze. V současnosti již některé obchody sporadicky tento druh produktu nabízejí, ale je zde i druhá možnost, a to vytvořte si vlastní kokedamy doma.

Detail růžice rostliny-sukulentu

Budete potřebovat jenom kvalitní mech, rašelinu, drát a rostliny, které snesou tento druh pěstování. Zde záleží samozřejmě na množství zálivky, o kterou se budete starat dle potřeby té které rostliny. Pokud jste poněkud zapomětliví, vyberte různé druhy sukulentů, na vodu méně náročných. Velmi efektně pak v prostoru působí kapradiny, cykasy, bonsaje vytvořené z citrusů a jehličnanů, ale různé druhy trav. S výběrem vhodných rostlin a množstvím zálivky vám poradí v každém květinářství.

Zakoupenou rostlinu mírně očistěte z části od původní zeminy a její kořeny pevně obalte kuličkou z navlhčené rašeliny. Kolem ní pak obtočte souvislý plát zeleného mechu. Ten poté omotejte lankem. Kouli můžete také umístit do síťovek, a pak už zbývá ji ponořit do kbelíku s odstátou vodou. Takovým způsobem se totiž odehrává samotná zálivka. Naměřte si vhodnou délku lanka a zavěste celý výtvor tam, kde se bude nejlépe vyjímat. Kokedamy vyniknou nejlépe ve skupinách tří a více kusů na světlejších a dobře větraných místech interiéru.
mechový porost

Vytvořte si vlastníma rukama dekoraci, která každého příchozího doslova ohromí.

Oživte svůj byt, nebo kancelář netradiční dekorací levitujících rostlin, které přispějí k originálnímu vzhledu daného prostoru a také k jeho čistšímu a zdravějšímu vzduchu.