Je bezpečné používat reklamní flash disk?

Není pochyb o tom, že firmy se snaží vydělat všemožnými způsoby. A jednou z důležitých součástí celého procesu je také propagace. Ta může mít nejrůznější formy. Mezi ty méně časté patří rozdávání či prodej nejrůznějších reklamních předmětů.

Ty mají obvykle poměrně nízké výrobní náklady. To je koneckonců nutné, abychom dosáhli co nejvyššího zisku. Tyto předměty mohou mít nejrůznější podobu. Jednou z nich je i reklamní flash disk https://www.promodarky.cz/kategorie/reklamni-predmety/elektronika/usb-flash-disky-a-kabely/. Ten je rozdáván poměrně často, neboť jeho výroba je levná a zároveň se jedná o poměrně užitečný předmět.

klasický flash disk

Otázkou však je, zda je dobré tento typ flash disku používat. Koneckonců reklamní předměty jsou poměrně známé tím, že jejich kvalita není zrovna největší. Je tedy vhodný jako úložiště našich důležitých souborů? První, co bychom si měli uvědomit, je fakt, že obsah paměti na disku nebude nijak závratný. Nemůžeme očekávat, že půjde například o několik gigabytů, které bychom mohli využít. V nejlepším případě zde najdeme stovky megabytů, a je otázkou, zda nám tato velikost bude stačit. Dále je zde již zmíněná otázka kvality. Většinou se totiž jedná o levný plastikový disk, který se poměrně snadno rozbije, zvláště při častém používání. Navíc ani kovové části nebudou zrovna ideální, což znamená, že se časem rozpadnou. Tím se disk stane prakticky nepoužitelným.

flash disk s logem firmy

Jednoduše řečeno, lze jej tedy použít ke krátkodobému uložení či přenosu menších, nedůležitých dokumentů, avšak jako dlouhodobé úložiště důležitých souborů se rozhodně nehodí, bez ohledu na to, co nám o něm budou tvrdit. Na druhou stranu je potřeba přiznat, že je to vyváženo nízkou cenou (mnohdy jej dokonce dostaneme zadarmo). V podstatě bychom tedy měli být rádi, že dostaneme alespoň něco. A jak už onen předmět využijeme, je jen na nás. Vždy je však potřeba mít na paměti jeho nedostatky, abychom jej nepoužili nevhodným způsobem a nezpůsobili si tak nakonec zbytečně škodu. To by se nám totiž rozhodně nevyplatilo.