Jižní Morava nabízí víno, zábavu i relaxaci

Jižní Morava nabízí víno, zábavu i relaxaci


Nejenom za vínem

Jižní Moravu mají Češi spojenou především s dobrým vínem. Vinná réva roste na každém svahu a díky teplejšímu podnebí bývá víno chuťově výborné. Na podzim se pořádají různé zájezdy do vinných sklípků, kde ochutnáte to nejlepší nejen z letošní úrody. Jižní Morava ale přitahuje i cyklisty. Její krajina je půvabná a pro kolo jako dělaná.

vinná_réva

Můžete vyrazit za kulturou na zámek, do přírody či objevit krásy místních obcí. Ani turisté nepřijdou zkrátka. Toulky historickým centrem Znojma, Mikulova či Břeclavi určitě stojí za to.

Znojmo s výhledy

Kdo někdy Znojmem projížděl, možná si všiml, že jím protéká řeka Dyje. Pokud jste jeli skrz a nezastavili, asi netušíte, jak pěkné město Znojmo je. Ani já to do letošního roku nevěděla. A to jsem skrz Znojmo jela nesčetněkrát. Pokud dojdete do historického centra, objeví se pod vámi údolí s řekou a svah s vinicemi. Procházkou můžete jít po horizontu od kostela až k pivovaru a Rotundě Sv. Kateřiny, která je součástí přemyslovského hradu ve Znojmě. Pokud seběhnete dolů k řece, čeká vás krásná procházka přírodou.

výhled na Znojmo

Cestou se můžete stavit v muzeu motorismu a projít pod obřím železničním mostem.

Kouzelná příroda a zábava pro rodinu

Spousta zeleně, sluníčka a pohody. Pokud chcete opravdu relaxovat, navštivte některý z místních hotelů, například hotely Mikulov, ať máte vše na dosah ruky. Výlet si můžete udělat do Lednicko-valtického areálu, který je téměř dvacet pět let už zapsán jako součást světového a kulturního dědictví UNESCO. Najdete zde zámky, hrad, minaret, kapli, chrám a mnoho dalšího. Na řece Dyji se nachází přehrada Nové Mlýny, kterou můžete na několika místech přejet po silnici s krásným výhledem a v Pasohlávkách najdete spoustu atrakcí pro malé i velké. Během léta se můžete koupat v nádrži a celoročně potom v Aqualandu Moravia, který vám nabídne nejen nejdelší tobogán v České republice. Na nádrži můžete vyzkoušet windsurfing či kiteboarding nebo si zahrát na břehu paintball.