Kvalita se pozná zanedlouho

Kvalita se pozná zanedlouho


Jedním z moderních světelných zdrojů jsou bezesporu výbojky. Tato světla najdeme už téměř na každém kroku. Jestliže budeme volit kvalitu některého renomovaného výrobce a nebudeme kupovat levné napodobeniny na trzích pochybné pověsti, pak máme zaručeno několik velice pozitivních vlastností.Jednou z těch nejdůležitějších je pro běžného uživatele jistě úspora finančních prostředků. Tyto světelné zdroje se totiž vyznačují velmi dlouhou životností. Prodejci značkových výrobků garantují minimálně dvanáct tisíc hodin provozu. Což je oproti klasické žárovce opravdu velký rozdíl.

obchodní dům

  • Je pravda, že jsou finančně nákladnější, ale právě zmíněná vlastnost, kterou je trvanlivost, jistě tento zdánlivý nedostatek překoná.

Dokonalá v každém směru

Výbojkami se svítí zejména v místech, ve kterých je zapotřebí dlouhodobé osvětlení. Jsou to především veřejné komunikace, průmyslové výrobní haly nebo větší nákupní střediska. Využití našly i na parkovištích a sportovních hřištích.

  • Nejvíce používané jsou sodíkové, halogenidové a rtuťové výbojky.

Pokud bychom mohli porovnat výkon klasické žárovky a například halogenidové výbojky, pak by druhá zmíněná vyhrála na celé čáře. Kromě uvedené úspory finančních prostředků, je její předností i dokonalejší konstrukce, která dovoluje lepší nasměrování světla. Proto se hojně využívají i ve výkladních skříních na prezenci vystavených výrobků.

krámek

Světla v ulicích

Výbojky se brzy dostaly i do našich ulic, kde svítí z lamp veřejného osvětlení. Tam je poznáme podle nažloutlého světla, kterým se vyznačují většinou výbojky sodíkové. V rušných ulicích větších měst a hlavně velkoměst na nás poblikávají také tyto světelné zdroje, jsou ale pro změnu naplněné neonem. Tento plyn umožnuje využití červeného a oranžového světla v nápisech a reklamních poutačích.