Nebezpečné hračky pro vaše mazlíčky


V dnešní době je trendy rozmazlovat naše miláčky. Kupovat a připravovat jim různé dobroty. Když vezmeme na mysli, jak se lidé chovali ke svým mazlíčkům před tak dvaceti lety a brali je pouze jako zvířata, bereme dnes naše mazlíčky jako právoplatné členy rodiny. Hlavně když se jedná o pejsky, nebo kočky (nebo dokonce i králíčky!). Asi víte, že není ideální kupovat vašim známým, nebo dětem, zvířátko pod stromeček. Děti to může po chvíli omrzet a dospělý se pak budou snažit zvířátka zbavit, jelikož nemají čas ani náladu se o něj za děti starat. Můžeme ale udělat i chybu koupením dárku pro mazlíčky samotné. I když se nám mohou některé kousky v obchodě zdát roztomilé a vhodné pro určitého mazlíčka, nemusí to tak být.

pes a člověk

Hračky pro psy

Pro psy existuje nepřeberné množství hraček. Hlavně pro ty nejmenší – štěňata. Ta ráda něco neustále okusují, a tak místo toho, aby se pustili do vašeho nábytku, se budou snažit rozcupovat nějakou hračku. Měli bychom jim kupovat hračky, které vypadají na první pohled celistvě a pevně. Nejlepší jsou různé gumové kosti nebo kroužky. V obchodě si můžete vyzkoušet jejich pevnost. Záleží také na tom, jaký druh psa máte. Menším můžete koupit hračky, které velkým rozhodně dát nesmíte. Velký pes by mohl malou hračku hravě spolknout… Na druhou stranu bychom malým pejskům neměli kupovat obrovské hračky, které jim budou dělat problémy, a nakonec o hračku ztratí zájem úplně. Musíte si tedy dávat pozor, aby hračka neměla části, které jsou jednoduše oddělitelné. Pes by je pak mohl omylem vdechnout, nebo spolknout. U některých psů mohou být nebezpečné i provazové hračky. Pes je může rozcupovat a postupně se snažit pozřít. To pak může vést k zažívacím potížím.
hlava psa

Papoušci a jiné ptactvo

Je moderní mít v bytě papouška. Nejlépe nějakého, který umí mluvit. Papoušci jsou ještě choulostivější na hračky než jiná zvířátka. Může jednoduše nějakou její část spolknout, zaseknout se v hračce a ublížit si… Při výběru musíme být hodně opatrní a myslet na to, co by mohl papoušek s hračkou v destruktivní náladě udělat. Vyvarujme se tedy hračkám s mnoha částečkami, nebo dokonce i těm provazovým. někteří papoušci mohou na provazech pouze sedět, ale když už se papoušek do hračky pustí, může spolknout provazové části, které se pak zaseknou v žaludku a může to vést k umrtí papouška.