Obaly na mobil mohou připomínat diář

Telefon se bez ochranného obalu prakticky neobejde, pokud nechcete, aby se vám poškrábal displej, anebo dokonce praskl. Nejvíce se prodávají obaly na Huawei P20 Lite https://www.modnimobil.cz/huawei-p20-lite-obaly-kryty-pouzdra-1120 gelové (nesprávně nazývané jako silikonové) a tzv. flipové, jejichž tvar připomíná malou knížečku nebo zápisník. Knížkové pouzdro je navíc velmi stylové a ozdobné.

mobil na stole

Telefon vám připomene malou knížku nebo kapesní diář

Retro styl je dnes moderní fenomén a projevuje se mnoha způsoby. Většinou se jedná o napodobeniny nábytku a domácích spotřebičů nebo elektroniky. Stává se, že na návštěvě u vašich přátel narazíte na gramofon nebo Hi-fi věž, zakoupené v současné době, aby nám navodily zlaté časy osmdesátých let, sedací soupravy a křesla mají dřevěné nohy podobné těm, co se tehdy vyráběly, molitanové sedáky jsou k nerozeznání podobné těm starým, co před dvaceti lety lidé houfně vyhazovali na smetiště.

mobil v ruce

Retro styl zasáhl i knihkupectví. Ještě před pár lety se zdálo, že knihám snad definitivně odzvoní, když se na trhu objevily tituly v elektronické podobě, ale naštěstí se tak nestalo. Máme totiž v sobě zafixované období, kdy kniha byla hlavním zdrojem informací, inspirace a fantazie, a kdy Internet prakticky neexistoval.

Naše podvědomí funguje spolehlivě a vzhled papírové knížky či kapesního diáře je pro nás něčím, jako pro kojence matčin prs. Podvědomě nás takové výrobky přitahují a je to i jeden z důvodů, proč dáváme přednost takto řešeným pouzdrům na mobilní telefony. Knížková pouzdra neboli flip, jsou navíc velmi elegantní, vyrábí se z eko-kůže, to je materiál nahrazující nedostatečně pevnou a trvanlivou koženku. Eko-kůže je prodyšná, takže je to podobné, jako kdybyste oblékli svůj telefon do prvé kůže. Některé barevné odstíny mohou být skutečně výrazně inspirativní a reprezentativní a nemusíte je opatřit ani žádným potiskem či rytinou.