Když to nesype

Některým podnikatelům se daří, a tudíž je jim možné závidět ekonomické možnosti, které tito mají. Úspěšnému podnikateli lze závidět jeho příjmy, lze mu závidět třeba i to, kolik lidí má pod sebou, lze mu přičítat k dobru, kolika dalším lidem dává obživu a kolika zákazníkům je vlastně užitečný.

Ovšem kolik je takto úspěšných podnikatelů? Vlastně relativně pomálu. Je jich určitě daleko méně než těch, kteří se aspoň čas od času dostávají do tíživé finanční situace.

hlava plná peněz

Někdy se prostě v soukromém podnikání nedaří tak, jak by tomu mělo být, a to je pak něco docela jiného než spokojený život. Podnikateli, který si nedokáže zajistit dostačující příjmy, závidět nelze, toho je možné daleko spíše litovat.

Ovšem lítost takovému neúspěšnému podnikateli nepomůže. Pro toho je daleko důležitější pomoc, jež by mu pomohla se z této nepříjemné situace dostat. A to logicky především pomoc finanční, tedy nějaká půjčka, jíž by se dalo podnikání podpořit do doby, než toto opět začne vzkvétat.

vějíř padesátek

A jaká podnikatelská půjčka je skutečnou pomocí těm, kdo jdou i se svým podnikáním ke dnu? Často je to jedině hypotéka pro podnikatele. Zatímco u jiných půjček, jež se podnikatelům poskytují, musí tito doložit dobře vypadající daňové přiznání, hodně vysoké příjmy, registry dlužníků bez nežádoucích záznamů, absenci dalších možných komplikací a kdo ví, co všechno ještě, u nebankovní hypotéky, jež je jim určena, je tomu jinak. Tady se toho po žadatelích chce jenom velmi málo, a i to stačí, aby jim byla poskytnuta potřebná pomoc, která může být i skutečně hodně velká.

Má podnikatel nemovitost, kterou by se za tuto hypotéku zaručil, a má příjmy, z nichž by se dalo splácet. I to mu stačí, aby uspěl. A proto tu mají šanci i mnozí z těch, jimž by nikde jinde podnikatelskou půjčku nedali, obvykle s odkazem na to, že ten, kdo se na ně obrací, není bonitní.