Co všechno si vzít s sebou do porodnice

Maminky, zejména prvorodičky, studují na internetu miliony článků o tom, co nesmí zapomenout přibalit do cestovní tašky do porodnice. Musí však mít na mysli i to, že se jedná pouze o návody a v případě, že by tašku náhodou zapomněly doma, se vůbec nic neděje. Důležité jsou doklady pro příjem rodící maminky a zbytek věcí může tatínek kdykoli přivézt nebo dokoupit v lékárně.
Je potřeba vzít si s sebou občanský průkaz, kartu zdravotního pojištění, těhotenskou průkazku, sezdaní rodiče dokládají oddací list, nesezdané páry výpis z matriky a dotazník o jménu dítěte.
narození dítěte

Do porodnice je ideální vzít si tašky rovnou dvě, menší tašku přímo na porodní box a tašku na oddělení šestinedělí. Do porodní tašky zabalit porodní plán, přezůvky do sprchy, hygienické potřeby, neperlivou vodu a svačinku pro sebe i partnera. Ideální je hroznový cukr nebo hořká čokoláda, která dodá energii. Do větší cestovní tašky nebo kufru bude již oblečení na pokoj a věci pro maminku, která se potřebuje zahojit. Neměly by chybět poporodní síťované kalhotky, jednorázové vložky a vložky do podprsenky, mast Purelan nebo Bepanthen a hydrogelové hojící polštářky na bradavky, kojící podprsenka, kojící košile, župan, ponožky, ručníky a hygienické potřeby. Košili vám zapůjčí i v porodnici, ale některé maminky se v nich necítí a raději používají své oblečení. Pro miminko zabalit vlhčené ubrousky, jednorázové nebo látkové pleny dle vašeho uvážení na přibližně 5 dní, několik kusů jednorázových plen je k dispozici, ale doporučuje se dovézt si vlastní. Dále pár kousků oblečení ve velikosti 50 a 56 a pro partnera nebo rodinné příslušníky nachystat autosedačku na převoz a oblečení na cestu domů podle uvážení a ročního období, miminko je velmi náchylné na změny teplot, proto raději počítat s dekou či fusakem navíc.
příprava na porod

Ideální je poradit se s kamarádkami a sepsat si svůj vlastní seznam potřebných věcí, každá žena má jiné potřeby a nároky.