Jak se čistí voda?

Když chce mít člověk ve svém bazénu průzračně čistou vodu, musí si s touto počínat smysluplně a nenaslouchat kdejakým babským povídačkám. Protože žádné lidové alternativy neexistují. Na čistotu bazénové vody platí jedno jediné.
značka vody

Chemie.

Protože jenom vhodné a správně dávkované přípravky bazénové chemie zaručují, že se ve vodě nepočnou množit všelijaké mikroorganismy, které by ji dříve či později dovedly až do stavu, kde by se v ní už ani to největší čuně nekoupalo.

Do bazénové vody je prostě třeba přidávat vhodné prvky bazénové chemie. A to nejen ty správné druhy, ale také jejich správné množství. Protože v tomto případě rozhodně neplatí, že kdo šetří, má za tři. Nebo platí upravená verze tohoto přísloví, znějící, že kdo šetří, má za tři dny problémy. Což je ale logicky nepřesné, záleží na těch kterých okolnostech.
rodina v bazénu

Aby byla bazénová voda čistá, musí se jí dostávat v první řadě přípravků obsahujících chlór. Protože je to právě tento plyn, jenž dokáže efektivně likvidovat mikroorganismy, které by vodu kazily. Případně to pochopitelně nemusí být zrovna přípravky s chlórem, jsou tu i alternativy k těmto, ale chlór je prostě už tradice a sázka na jistotu. A kdo je používá, neprohloupí.

A aby bylo těchto přípravků ve vodě dost a aby působily tak, jak mají, neobejde se majitel bazénu ani bez testeru chlóru a kyselosti vody, tedy pH. Protože právě toto zařízení je zárukou, že bude ona chemie správně účinkovat a voda tak bude kvalitní. Jenom při dodržení ideálních parametrů se ve vodě nerozmnoží bakterie, mikrobi a řasy.

Takový pH tester varuje před nesprávnou kyselostí vody, jež může způsobit, že chemické přípravky nepůsobí správně, ani když je jich ve vodě dostatek, člověka včas spolehlivě upozorní na nezbytnost tuto kyselost adekvátně upravit.

A ač jsou takové testery pro možnost užívat si bazénu dosyta nezbytné, překvapivě vůbec nejsou drahé. Může si je pořídit každý, a to ať už se jedná o extra exemplář pro chlór a extra pro kyselost vody nebo o obojí v jednom.

Každý tak má na výběr. Pokud si chce být jist, že bude mít dokonalý bazén.