Nakličovací misky pro fazolky mungo a mnoho dalších semínek

Také uvažujete o miskách na klíčení a nejste si jisti, zda nejde o zajíce v pytli? Co vás s nimi čeká?

řeřicha

Tři patra nad sebou – bydlet ve vícepodlažním domě má jistě své přednosti i úskalí a ta se přenáší i do nakličovacích misek. V tomto případě lze však hovořit spíše o výhodách, než problémech – ačkoliv jsou semínka živé organismy podobně jako lidé, odpadá tu nevraživost, závist, nenávist a podobné negativní projevy, s nimiž se můžete setkat na panelových sídlištích poměrně běžně. Tři patra nad sebou v podobě plastových válců mohou obývat nejrůznější druhy semen, vzájemně si nepřekáží, neokrádají se ani o světlo, ani o vlhkost a živiny. Můžete tu zkrátka pěstovat na jednom místě třeba řeřichu, fazolky mungohttps://www.nakliceno.cz/mungo/ a klíčící mladý ječmen.

Podklad – výhodou nakličovacích misek je absence podkladového materiálu. Není třeba je vystýlat vatou, obinadlem, toaletním papírem, ubrousky a podobným nemotorným materiálem, do něhož se semínka jen vpletou svými kořínky a vy byste je museli pracně oddělovat. Do misek se semínka pouze nasypou, proplachují vodou, ta steče do spodní nádobky a proces klíčení probíhá pouze za přítomnosti vlhkosti.

Větrání – odvětrávací otvor je součástí sady, semínka uvnitř jsou zásobována vlhkostí, ale zároveň dostatečně větrána, takže nebudou napadena plísní. Zároveň nejsou ponořena nebo namočena ve vodě, což je pro proces klíčení jaké? Klíčové.
Zdravotně nezávadný plast – akrylové sklo je u biomisek certifikováno na základě atestu a je zdravotně nezávadné.

chřest

Všechny druhy – můžete tu nechat vzejít skutečně cokoli, kromě velkých druhů fazolí, které jsou za syrova jedovaté, a navíc nejsou přijatelné ani chuťově. Ostatní klíčky jsou šťavnaté a překvapivě sladké, neboť klíčící rostlinky přeměňují složité sacharidy ze semen na ty jednoduché.
Snadný postup a radost z tvořivého procesu – k tomu není co dodávat, semena namočíte přes noc do vody, ráno je nasypete do misek a dvakrát za den je pouze propláchnete vodou, která steče do spodní odkapávací nádobky. Vodu vždy vylijete (zalijete s ní květiny), misky necháte stát na kuchyňské lince při pokojové teplotě (ne na přímém slunci) a za několik dnů již máte klíčky připravené ke konzumaci.