Kdy se hodí členka Craft

Faktem je, že mnoho lidí čelenky běžně nenosí. Stačí se jen projít po ulici a uvidíme, že ji skutečně má jen málokdo. A je to i logické. Koneckonců tento kus oděvu není příliš užitečný, co se zahřátí týče. V létě před Sluncem neochrání a v zimě před chladem také ne. Navíc pro mnoho z nás je nepříjemné mít ji za ušima. Není proto divu, že je obvykle nahrazují čepice. Přesto i ony mají své místo a jsou situace, kdy je dobré si je vzít.běžec se sportovní čelenkou

Vezměme si například sportovce. Je jasné, že se hodně zpotí jak při tréninku, tak při závodech, především na čele. A všichni víme, že pot tekoucí do očí není rozhodně nic příjemného, zvlášť když se potřebujete soustředit na svůj výkon a rozhodně nemáte čas si jej stírat rukou.

V takovémto případě poskytne velmi dobrou službu bavlněná čelenka Craft https://www.c-store.cz/craft/eshop/61-1-RUN-BEH/823-2-DOPLNKY. Jedná se v podstatě o pruh z vlny, bavlny či jiné poměrně savé textilie, do kterého je vložena guma. Ten se pak upevní na čelo a absorbuje tak veškerý pot, který teče dolů. Je to tradice stará již tisíce let. Již na starých ilustracích můžeme vidět sportovce, ale i bojovníky, kteří mají na čele uvázán pruh látky.

Co se běžného nošení týká, tak zde vedou děti, a to především holčičky. Zde se používá k tomu, aby se zabránilo dlouhým vlasům padat do očí. Zde je nutné poznamenat, že to často není nejlepší nápad. Málokdy se totiž povede přesně trefit nutnou velikost, pokud ji tedy vůbec mají. Navíc se příliš nebere v úvahu, že dětská hlava roste a zvětšuje se a je tedy nutné čelenku pravidelně měnit za větší. Navíc mnohé nejsou ze zrovna příjemného materiálu a kromě toho, že tlačí hlavu, zároveň i škrábou a poškozují kůži za ušima.holčička s květinovou čelenkou

Kde ji tedy můžeme nosit? Při různých slavnostních příležitostech, například pokud jste nevěsta či družička na svatbě, nebo pokud jdete například na ples nebo podobnou oslavu. Vždy je však nutné vybrat takovou, která bude zbytek vašeho oděvu vhodně doplňovat.