Když se po návratu domů váš byt promění v bazén

Když se po návratu domů váš byt promění v bazén


Voda na podlaze svádí k okamžité reakci

Přihodila se vám nepříjemná událost a po příchodu domů se váš příbytek proměnil v mělký bazének? Stává se to a tuto událost nelze vyloučit prakticky v žádné domácnosti. Vodovodní potrubí a armatury mohou prasknout kdykoli, například v důsledku vady materiálu nebo vlivem jeho přirozeného stárnutí, to vám potvrdí i instalatéři, kteří mají podobnou zkušenost již za sebou.

koupelna v bytě

Nyní si představte, že právě vy se vracíte domů ze zaměstnání a těšíte se, jak se konečně posadíte do křesla a pochutnáte si na doneseném makovém závinu a po otevření dveří se před vámi rozprostře velká vodní kaluž. Přirozenou reakcí na tento moment je vyzout se z bot, doputovat do koupelny či do prádelny, popadnout kbelík a začít vytírat. Zapamatujte si ale, že toto je velmi nebezpečné a nikdy to takto neprovádějte. Unikající voda totiž může v nestřeženém okamžiku proniknout do elektroinstalace a vytvořit tu vodivé prostředí a dopadli byste podobně, jako lidé, co si vysouší vlasy fénem ve vaně plné vody, kdy jim fén do vody spadne.

instalatérské práce

V první řadě vypněte hlavní jistič a i z hygienických důvodů je lepší obout gumovky a pracovat v gumových rukavicích.

Zavolejte instalatéry ihned a neváhejte s tím

Jestliže si všimnete mokrého fleku na zdi, nepokoušejte se najít místo úniku pouhým pohledem, to se vám stěží podaří a zbytečně byste rozbourali půlku zdi. Zavolejte ihned instalatéry, kteří na detekci úniku vody používají speciální metody, například poslechovou tyč Hykron a formovací plyn s lehkým vodíkem, který odhalí i velmi drobné skulinky, kudy voda proniká.

Instalatéři pracují i o víkendech a o svátcích, udržují nonstop 24 hodin denně pohotovost, takže není problém zavolat jim třeba i v sobotu před půlnocí. Vhodné je uložit si telefonický kontakt na instalatéra předem, abyste se nemuseli v případě havarijní situace zdržovat hledáním instalatérských firem na Internetu.