Ostrava město kultury

Město Ostravu si spojujeme především s těžkým průmyslem, s hutnictvím a dříve také hornictvím. Asi jen málokdo si toto město spojuje s městem kultury. A přece. Když se řeknou dvě slova Ostrava a kultura, najednou si člověk začne dávat tyto dva pojmy do určitých souvislostí. Aha to je vlastně Colours of Ostrava, Janáčkův máj. Ostravu si spojujeme s osobnostmi jako je například Věra Špinarová nebo Marie Rottrová.
křižovatka Ostravy

V Ostravě najdeme několik kulturních domů, čtyři stálé divadelní scény, celou řadu muzeí a galerií. Na území města se nachází také Ostravar aréna. Tento prostor není jen určen pro hokejová utkání, ale především pro kulturu. Hostují zde slavné hudební skupiny i jiná kulturní tělesa.
Samozřejmě zde kromě tradičních kulturních aktivit zde najdeme také prostor pro různé alternativní kulturní žánry. Na území města nejdeme mnoho zajímavých klubů, které nabízejí opravdu jedinečné kulturní zážitky. Ostatně klubů je zde více než dost, i ve světě znají slavnou Stodolní ulici plnou hudebních klubů.
Samozřejmě Ostrava je město průmyslové a proto průmysl proniká i do oblasti kultury. Najdeme zde celou řadu technických kulturních památek, které nepochybně patří mezi nejvyhledávanější památky na území města Ostravy.
vysoká pec

Technické památky na území města Ostravy

· Hornické muzeum Landek – bývalý důl Anselm, kde můžete prožít na vlastní kůži jaké je to sfárat pod zem. Naštěstí jen pár metrů, takže se nemusíte bát.
· Důl Michal v Michálkovicích – technicky a stavebně autenticky dochovaný areál, který obsahuje unikátní sbírky.
· Dolní oblast Vítkovic, kterou tvoří důl Hlubina a Vysoké pece a koksovna Vítkovických železáren. Tento komplex je díky své výjimečnosti zapsán na seznam Evropského kulturního dědictví
· Pivovarské muzeum – pivo patří ke každému regionu. Pojďte se seznámit s pivní kulturou moravskoslezského kraje.